CYKLISTICKÝ KLUB TJ LOKOMOTIVA NYMBURK

Článek
07.07.2014

ŽLEBSKÝ ZUBR 2014

Dvacátý ročník závodu silniční cyklistiky pod názvem Žlebský Zubr opanovalo 75 závodníků všech kategorií a i náš klub měl mezi nimi své členy, kteří zdolávali 71km dlouhou trasu s převýšením cca 1000m. Na startu závodu se postavili taková jména jako Petr Benčík nebo Luboš Kejval, ale i mnoho dalších výborných cyklistů, se kterými se můžete potkat na závodech Extraligy Masters.

My jsme ale měli na startovní čáře Vlastimila Krupičku, Luďka Šimečka, Josefa Michla a Lukáše Liptáka. Nejlepší výkon na kopcovité trati předvedl Vlasta Krupička, který se sice na patnáctém kilometru odporoučel, po své jezdecké chybě, k zemi, nicméně opět nasedl na své kolo a započal stíhací jízdu. I přes silniční lišej dokázal zabojovat a do cíle si dojet pro celkové desáté místo a pěkné třetí ve své kategorii, když protnul cílovou čáru o pouhých devatenáct vteřin později. Druhým nejlepším výsledkem se blýskl Lůďa Šimeček, ten si dojel v početné skupince pro celkovou 26. příčku, v jeho věkové kategorii to pak bylo místo jedenácté. V závodě došlo i k týmové spolupráci, když Lukáš rozjížděl závěr závodu Pepovi a ten si s přehledem dojel pro své čtvrté místo ve své kategorii. Celkově to pak pro Pepu znamenalo 34. místo. Lukáš dojel po parádně podaném týmovém výkonu pětačtyřicátý a v kategorii si dojel pro své sedmnácté místo.