Článek
02.06.2014

VÍKENDOVÉ ZÁVODĚNÍ NA SEVERU ČECH 2014

SOBOTA
Pracovní týden uplynul jako voda a na pravidelné účastníky seriálu Extraliga Masters čekaly velmi zajímavé závody na severu Čech nedaleko Českého Dubu a Liberce. V sobotu dopoledne byla na programu krátká časovka do vrchu, která startovala v Domoslavicích a jela se na 5,5km s převýšením 300m. Slunné odpoledne pak vyplnil hromadný závod na identické trati, oba závody jsou známy pod názvem Rašovka, jen časovka se jela jako memoriál Ludvy Janáčka. Z našich si nejlépe vedl Vlasta Krupička, když dokončil svou časovku na pátém místě s časem 12minut a 15vteřin a na své konto mu připutovalo 26 bodů do průběžného hodnocení. Josef Michl potvrdil své standardně dobré výkony a svou vrchařskou časovku zvládl za parádních 14:25. V cíli to znamenalo v kategorii C desáté místo a páté ve své věkové kategorii 55let. Za své učinkování v časovce si mohl připsat dalších 32bodů do zúčtování. Posledním zúčastněným v závodech Rašovka byl Pavel Najmon. I ten se předvedl v dobrém světle a do cíle si dojel s časem 14:37 pro 15. místo a sedmé v kategorii 30-35let.

Po časovce si mohli kluci trochu odfrknout a nabrat síly na další závod s hromadným startem. Profil a délka tratě byla totožná, takže věděli, co je přesně v 12:30 čeká. Nejlépe do toho opět šlápl Vlasta Krupička, který vylepšil v cíli svůj čas o dvě vteřiny a v hromadné bitvě si dojel pro parádní čtvrté místo a inkaso 28 bodů. Pro osmé místo v kategorii C si dojel Josef Michl a sebral krásných 36 bodů za čtvrté místo ve své kategorii. V hromadném závodě si vedl dobře Pavel Najmon, když si svůj pomyslný hák ukotvil nejlépe, jak mohl a svůj čas tak vylepšil o celých dvacet vteřin. Jeho snažení se v cíli proměnilo v čtrnáctou pozici a sedmou ve své kategorii.

NEDĚLE
Druhý den v neděli se jel jeden z nejtěžších závodů seriálu. Ten se konal ve Vratislavicích nad Nisou mezi Libercem a sousedním Jabloncem, kterým se také v rámci závodu projíždělo za plného provozu, takže se jednalo i ve velké míře o adrenalinový sport. V tomto závodě se opět objevily naše stálice, Vlastimil Krupička a Josef Michl. Jako třetí a zároveň poslední člen našeho klubu, jenž se zúčastnil závodu ve Vratislavicích, byl František Plaček.

Nejkvalitnější konkurenci zaznamenala kategorie M. V ní se na start postavila taková esa jako je Jiří Ježek, Daniel Treml nebo Petr Zahrádka. Vedle nich si ovšem zahříval na samotném startu své sedlo i náš Vlasta Krupička odhodlaný podat co nejlepší výkon a vydržet tempo s těmi nejlepšími. Délka závodu byla vypsána na 87km s převýšením 1350m. Tento závod byl, dle slov našeho závodníka, jeden z nejtěžších, když musel nadvakrát docvaknout hlavní peloton a v závěru se podepsala únava nohou. Přesto dokázal dojet do samotného cíle s těmi nejlepšími v jedné vteřině a dospurtoval si tak pro sedmé místo celkově.

Kategorie C, kde startoval Josef Michl, jela svůj závod na 61km. V cíli si Pepa vyjel 16. příčku a osmou v kategorii 55let, což mu vyneslo 20 bodů do průběžného hodnocení. František Plaček nastoupil na start kategorie D, kde jezdci absolvovali závod o stejné délce, tady 61km. Fanda si dojel pro celkové devatenácté místo a jedenácté ve své věkové kategorii.