Článek
04.08.2014

MČR POLANKA A NOVÉ HRADY

SOBOTA
Konec sezóny cyklistického seriálu silničních kol Extraliga Masters je na spadnutí a tak se dojíždí poslední závody za menší účasti cyklistů ve všech kategoriích. Tentokrát se jel uplynulou sobotu a neděli dvojzávod v Polance u obce Nové Hrady a tradičně tam odjeli závodit Vlastimil Krupička, Josef Michl a Milan Hrubec. Na sobotním programu byl hromadný závod do vrchu, trať byla pro všechny závodníky stejná, tedy 12,2km s převýšením 326m. Vlastimil Krupička v tomto závodě moc štěstí neměl, když propásl závěrečný spurt, zbylo na něj poslední páté místo. Josef Michl se přes svá bolavá záda, se kterými se potýká již nějaký ten pátek, blýskl třetím místem ve své kategorii, když cestu na vrchol zvládl za necelých 29minut. Celkově si v kategorii C dojel pro sedmé místo. Milan Hrubec startující v kategorii D zabojoval jedenáctým místem s časem 29:22 a ve své kategorii protnul cílovou čáru jako sedmý.

Polanka - MČR časovka do vrchu:
Vlastimil Krupička: 5.místo
Josef Michl: 3.místo
Milan Hrubec: 7.místo

NEDĚLE
V neděli se to chystalo všechno ke startu klasického závodu, tedy na několik okruhů, přičemž jeden měřil 11,5km a závodníci se mohli také těšit na jeden dlouhý kopec. V kategorii M startoval Vlasta a čekalo ho celkem osm okruhů. Dle jeho slov se první dvě kola necítil moc dobře, ale pak se oklepal, probudil v sobě všechny síly a podařilo se mu ještě s jedním závodníkem odpoutat od hlavního pelotonu a vytvořil si tak menší náskok. Posléze byli docvaknuti čtyřmi pronásledovateli a Vlasta se jich stačil zaháknout. Po několika kilometrech jeli pouze ve čtyřech, dva z kategorie M a dva z Áčka. Několikrát si je Vlasta musel dotáhnout a byl poměrně vyčerpaný. V nájezdu do posledního kola, doprovázeného lokální bouřkou, nestihl nástup jednoho závodníka ze své skupiny a tak si až do cíle hlídal své konečné druhé místo. Josef Michl si v neděli vybral všechnu smůlu a přes veškerou snahu musel přes své zdravotní problémy odstoupit ve čtvrtém kole. Milan Hrubec dojel do cíle v pětičlenné skupince a s časem 01:52:12 se umístil jako třináctý, ve své věkové kategorii pak obsadil osmé místo.