CYKLISTICKÝ KLUB TJ LOKOMOTIVA NYMBURK

Článek
11.06.2015

MTB MERIDA CYKLOMAŠTALE 2015

Prosečská prosluněná sobota patřila závodníkům horských kol a na trase 50km měl své zástupce i nymburský oddíl cyklistiky. Dohromady se této cyklistické akce zúčastnilo pět našich závodníků – Ilona Fliedrová, František Soukal, Miroslav Vanický, Jan Vanický a Lukáš Ouzký. Nejlépe si vedl Ouďan, který tu již v loňském roce zajel slušný výsledek, ovšem letos potvrzuje své kvality a díky jeho osobitému systému tréninku začíná sklízet vytoužené ovoce. Celkově obsadil 14.místo a třinácté v kategorii, když na vítězného Pospíšila ztratil pouze 8 minut. Druhým nejrychlejším závodníkem byl Jan Vanický, který si také vylepšil osobní rekord, když zrychlil oproti loňskému roku o více jak osm minut. Do cíle celkově dojel jako 97. a v kategorii obsadil 61. příčku. S časem 2:30:24 se na celkové 203. pozici usadil Miroslav Vanický i v jeho případě se jednalo o zlepšení o dvě minuty oproti loňskému ročníku a v kategorii to znamenalo 23. místo. Zhruba dvě minuty po Mirkovi přijela do cíle jediná zástupkyně ženského pokolení Ilona Fliedrová, která úspěšně zakončila tento závod na výborné třetím místě ve své kategorii, gratulujeme!!! Černého Petra si tentokrát vybral Fanda Soukal, když během závodu měl dvakrát defekt. Prakticky jel společně s Honzou Vanickým, bohužel první píchlá duše obohatila jeho závod na posledním 13tém kilometru a podruhé 3,5km do cíle. To skončilo už i natrhnutým pláštěm a zbytek závodu “odjel” po svých.

A jak viděl tento závod Lukáš Ouzký?

“Závod jsem jel i loni a moc se mi líbil, tak jsem s sebou letos vzal kamaráda Standu Petříčka. Bylo to pro mě trochu nestandardní den, před závodem jsem si přivezl nové kolo 29“, které jsem v podvečer projel, nastavil posed a zjistil, že je to úplně něco jiného než stará 26“. Sobotní den začal hned po ránu zajímavě, přišel jsem ke kolu a zadní kolo prázdné, takže jsem narychlo kompresorem nafouknul, dolil mléko a vyrazili na závody. Venku svítilo sluníčko, zkrátka nádherné počasí. Cestou na závody zjišťuji, že mi utíká kolo, které jsem ráno foukal, tak stavíme a trochu si s tím hraju, abych zatěsnil malou dírku v plášti. Když jsme dorazili na místo, šli jsme se registrovat, postavili a nahustili kola a šli si projet část tratě. Už od 9 sluníčko pralo, při projíždění jsem také zjistil, že to dnes asi nebude ono, hlavně ten pocit, že jedu na něčem, co neznám. V 10:10 byl start naší tratě na 50km, na startu mělo slunce pěkných 38 °C. Po startu se jelo 4 km do kopce, naštěstí jsem stál ve 3. řadě, tak jsem jel vpředu a kupodivu se mi jelo pěkně. Odjela 1. skupinka a já zůstal v té druhé. Závod se jel hodně po lesních cestách, štěrku a kamení. Ve sjezdech jsem byl opatrný, tak mi vždy trochu poodjeli a na rovině jsem si je s přehledem dojel a také i v kopci. Po posledním náročném výjezdu před cílem jsem pořád dojížděl závodníky, jenže to byli z jiné tratě, tak jsem jel, co to šlo. Tempo jsem stupňoval až do cíle, kterým jsem poté projel celej pěkně zaprášenej, prosolenej a spálenej. Bylo z toho celkově 14. místo z 325 kusů na startu a 13. v kategorii. Na prvního 8 minut, myslím si, že kdyby nebylo fronty u jedné lávky, tak by to mohlo být tak o 2-3 minuty míň (tam to pořadatelé trochu podcenili). Na to že jsem seděl na novém kole a celkově teď poslední měsíc jezdil jenom silnici, tak jsem spokojen. Oproti loňsku o 13. minut lepší čas. Standa si trasu užil, objel si to svým tempíčkem a dokončil trasu na 262. místě. V tom hicu se vyloženě prášilo od prdele, ale průjezd dvěma potůčky bylo příjemné osvěžení.”