CYKLISTICKÝ KLUB TJ LOKOMOTIVA NYMBURK

Článek
16.06.2014

KAREL BARTOŠ ATAKOVAL STUPNĚ VÍTĚZŮ NA HOUŠTECKÉM CYKLOMARATONU 2014

V sobotu startoval v Brandýse nad Labem další populární závod horských kol Houštecký cyklomaraton. Na startu šedesátikilometrové trasy se postavilo 550 závodníků včetně olympijského vítěze a dvojnásobného mistra světa ve skifu Ondřeje Synka, který svou účastí oživil, již tak našlapané startovní pole. Na kratší variantu se vydali i naši závodníci, kteří předvedli parádní výkony. Nejlépe si dle předpokladů vedl Karel Bartoš, který sváděl souboj o pódiová umístění během celého závodu. Nakonec mu v cíli patřilo jen těsně celkové čtvrté místo, když mu druhá příčka unikla o pouhou půl sekundu. Ovšem ve své věkové kategorii byl jednoznačně nejlepší a připsal si na své konto další cenný kov. Druhým nejlepším závodníkem byl Lukáš Ouzký, ten dojel do cíle ve velkém balíku patnácti lidí na 32. místě, ve své kategorii to znamenalo 12. příčku v cíli. Posledním jezdcem, který se zúčastnil této trasy, byl Miloslav Pohl. Ten bohužel musel cca 15km před cílem odstoupit ze závodu pro píchlou duši. Je to velká škoda, protože jel ve stejném balíku jako Lukáš Ouzký a věřil si na dobré umístění v cíli.

Na start o něco málo delší trasy (82km), se postavil pouze jediný člen našeho klubu a tím byl zkušený závodník Milan Hrubec. Milan si vedl skutečně znamenitě, když svůj dobře rozjetý dlouhý závod dokončil za 03:03:38 a cílem projel na parádním 59. místě a v kategorii 51+ mu patřilo fantastické 9. místo.

V sobotu se jely i dětské okruhy, kde jsme měli naši šikovnou zástupkyni Martinku Bartošovou a jejím skvělým počínáním si dojela pro jednoznačné první místo před všemi svými pronásledovateli.

Do třetice všech Bartošových :), na startu velkého závodu se objevila i Martina Bartošová, která v ten samý den oslavila své čtyřicetiny. Svým výkonem předvedla, že ji trať seděla velmi dobře a do cíle si dojela pro 155/550, ale mezi ženami v kategorii 40+ obsadila třetí příčku.