Cyklistika.cz

CYKLISTICKÝ KLUB TJ LOKOMOTIVA NYMBURK

Archiv článků a reportáží 2016
21.11.2016

NE NEOPRÉN ANEB ROZLUČKA SE SEZÓNOU 2016

Je to sice už nějaký ten den, co proběhla závěrečná rozlučka s touto cyklistickou sezónou, ale fotky pořízené z této akce si nemůžeme nechat jen pro sebe. Podívejte se na obrázky z vyhlašování nejlepších závodníků týmu, z koncertu kapely Fusekle a krátkého vystoupení plného silikonu a potápěčských brýlí velmi mladého duotria HoŠi.

03.11.2016

BRUNÁTNĚNÍ S FANDAMA

V neděli 23.10 jsme, jako již tradičně, byli pozváni do malebné obce Doubravany, kde jsme měli naplánovanou akci k příležitosti ukončení letošní silniční sezony. Start vyjížďky byl ve 12:00 z nymburského náměstí a poté už jsme se řítili pohodovou čtyřicítkou vstříc jelenímu guláši, který pro nás pečlivě a s láskou připravil personál doubravanské občerstvovačky pod vedení zkušeného Fandy Brůny.

31.10.2016

VLASTÍK HORYNA U VÝSLECHU ČESKÉ TELEVIZE

Populární ČT Author Cup za námi a my se musíme tak trochu pochlubit naším nejmladším účastníkem, který startoval za náš cyklistický klub v tomto závodě. Česká televize s ním připravila rozhovor ihned po dojezdu do cíle. A jaké, že měl pocity ze samotného závodu Vlastník Horyna? To se můžete dozvědět na tomto odkaze, když si přetočíte video na desátou minutu a čtyřicátou vteřinu. :)

11.10.2016

FOTOGALERIE ČT AUTHOR CUP

Konec cyklistické sezony je nanávratně za dveřmi a s ní pravidelně přišel i závod horských kol v Josefově Dole pod názvem ČT Author Cup. Přinášíme pár fotografií našich členů, kteří se tohoto krásného závodu zúčastnili.

26.09.2016

HOŘÁTEVSKÁ ROVINA 2016

Sedmý ročník závodu horských kol pod názvem Hořátevská rovina byl ukončen uplynulou sobotu. Byl ukončen nešťastně a bohužel nenávratně. Na tento ročník budeme vzpomínat jako na ročník s černou kaňkou, která je spojena s náhlým odchodem našeho kamaráda, člena oddílu a skvělého člověka s dobrým srdcem, Jirky Ponce.

25.09.2016

ČEST JEHO PAMÁTCE

21.09.2016

LUKÁŠ OUZKÝ FINIŠUJE SEZÓNU - DÍL TŘETÍ

Sezóna se nám chýlí ke konci a já už pomalu melu z posledního, ale ještě jsem se postavil na start několika závodů.

21.09.2016

ONLINE REGISTRACE UKONČENA!!!

Online registrace do MTB závodu Hořátevská rovina byla úterní půlnocí uzavřena. Od této chvíle je přihlášení do závodu možné pouze v místě konání závodu, tedy v sobotu 24.9.2016 v Hořátvi u Nymburka. Startovní listina

20.09.2016

POSLEDNÍ DEN ONLINE REGISTRACE DO ZÁVODU MTB HOŘÁTEVSKÁ ROVINA 2016

Zdravíme všechny nadšence horských kol a milovníky cyklistických závodů. Využijte posledního dne k online registraci do MTB závodu Hořátevská rovina 2016. Uzávěrka online registrace je plánovaná na úterní půlnoc. Poté již nebude možné přijímat platby bankovním převodem. To znamená, že od středy 21.9. bude možné zaplatit startovné pouze v místě závodu, ovšem za zvýšené startovné tak, jak je uvedeno v propozicích závodu, tedy 400 Kč za dospělou osobu a 200 Kč za účastníka Malé Hořátevské roviny. Zaregistrujte se ještě dnes a využijte nižšího startovného.

18.09.2016

ZNAČENÍ TRATĚ HOTOVÉ - POSLEDNÍ MOŽNOST ONLINE REGISTRACE

Dokončeno značení trati pro MTB závod Hořátevská rovina 2016. Kdo má zájem si trasu závodu projet, může tak učinit a orientovat se dle kombinovaného vodorovného a svislého značení. Vodorovné i svislé značení je patrné z fotky tohoto příspěvku. Svislé značení představuje modrá šipka na bílém podkladu, vodorovné pak výraznou žlutou barvu. Jako doplňujícím prvkem je v některých částech tratě i vytyčovací mlíko.

14.09.2016

DOKSYRACE 2016 TRIATHLON

11.9.2016 den, kdy se dva naši členové Vlasta Horyna a Lůďa Šimeček, nechali triatlonově odpanit. S nimi byl v partě i jeden zkušený a snad i brzy náš člen Pavel Janata. Teplota vzduchu se i v tento zářijový den šplhala k 30 °C, knedlík pálil jak v Africe a vítr se někde zapomněl. Voda závodníky osvěžovala příjemnými 22 °C.

13.09.2016

POSLEDNÍ TÝDEN ONLINE REGISTRACE DO ZÁVODU MTB HOŘÁTEVSKÁ ROVINA 2016

Zdravíme všechny nadšence horských kol a milovníky cyklistických závodů. Rádi bychom Vás informovali nebo lépe připomněli, že uzavírka online registrace je plánovaná na úterý 20.9.2016 do 24:00. Poté již nebude možné přijímat platby bankovním převodem. To znamená, že od středy 21.9. bude možné zaplatit startovné pouze v místě závodu, ovšem za zvýšené startovné tak, jak je uvedeno v propozicích závodu, tedy 400 Kč za dospělou osobu a 200 Kč za účastníka Malé Hořátevské roviny. Proto žádáme Ty, co si chtějí zazávodit, aby se registrovali co nejdříve a využili zlevněné startovné.

13.09.2016

KONÁROVICKÝ KOŘEN

Konárovický kořen je akce cross-coutry u nedalekého Kolína. Na konárovické okruhy se v sobotu za letního parného počasí vydaly děti Bartošovic a Dohnalovic a někteří stateční dospělí. Okruhy byly hodně technické po kořenech a kamení v různých délkách.

07.09.2016

VŠECHLAPSKOU ŠLAPKU VYHRÁL KAREL BARTOŠ

Všechlapskou šlapku, která odstartovala posvícenskou sobotu, vyhrál Karel Bartoš, který předvedl parádní výkon a v cíli jsme ho mohli vidět s dostatečným náskokem na druhého Michala Ryglewicze a třetího Romana Kříže. Přečtěte si článek o Všechlapské šlapce, která patří do seriálu Nymburk Holohnát Tour, z nymburského deníku.

30.08.2016

XC ÚVALY POHLEDEM LUKÁŠE OUZKÉHO

Lukáš Ouzký, přestože se chýlí cyklistická sezóna ke svému konci, nadále bojuje o dobrá umístění v závodech horských kol. Tentokráte zavítal na CrossCountry do Úval nedaleko Prahy. Na startu se potkal s takovými borci jako je Jan Škarnitzl, Matouš Ulman nebo třeba Tomáš Paprstka z kolínského Merida týmu, takže od samého začátku bylo více než jasné, že se pojede, jak tomu sám někdy říká, kaše.

25.08.2016

JIŽ ZA MĚSÍC!!!

Letos připravujeme novinku ve spolupráci s pořadateli Všechlapské šlapky 2016. Pod názvem NYMBURK HOLOHNÁT TOUR 2016, jedná se o unikátní projekt závodů horských kol, pořádaných na Nymburském okrese. Spočívá v tom, že kdo objede tyto dva, čím dál slavnější závody, tak jeho časy se mu automaticky sčítají.

23.08.2016

POKRAČOVÁNÍ LUKÁŠOVI CYKLOJÍZDY - DÍL DRUHÝ

Lukáš Ouzký vybojoval krásná umístění nejen v horské cyklistice, ale i v té silniční. Přečtěte si jeho druhý díl, respektive shrnutí odjetých závodů z druhé poloviny cyklistické sezóny. Nám nezbývá než pogratulovat a těšit se na jeho účinkování při domácím závodě Hořátevská rovina 2016, kde minulý rok vybojoval výborné třetí celkové místo a druhé ve své věkové kategorii.

15.07.2016

7.ROČNÍK MTB ZÁVODU HOŘÁTEVSKÁ ROVINA 2016

Rok se s rokem sešel a opět bychom Vás chtěli srdečně pozvat na sedmý ročník „pohodového“ závodu Hořátevská rovina 2016. Nezveme Vás pouze na pěkný, všem dostupný závod horských a trekových kol, ale také na dobré pivečko a klobásku. Letos pro Vás připravujeme digitální časomíru s jednorázovými čipy, které budou součástí startovního čísla. Odpadá tak starost s vracením čipů organizátorům závodu po samotném dojetí závodu.

11.07.2016

PŘES TŘI VRCHY VYSOČINY 2016

Již několik ročníků vydatného závodu v malebném kraji Vysočina má úspěšně za sebou Ilona Fliedrová. Letos tomu nebylo jinak a svou účastí podpořila tento překrásný závod Přes tři vrchy Vysočiny, který se odjel uplynulou sobotu za ideálního slunného počasí. Jako jediná členka našeho oddílu se postavila na start tohoto závodu s cílem vylepšit si své maximum z minulých ročníků a to se jí podařilo. Krom toho si opět vystoupila na stupně vítězů a přijala ceny za krásné druhé místo.

02.07.2016

HOUŠTECKÝ CYKLOMARATON 2016

Početná skupina nymburských cyklistů se sešla na oblíbeném závodě ve Staré Boleslavi. Slunečné počasí dávalo naději pěkného závodu a tak bylo v Houštce rušno a na parkovišti na louce plno. Krom dětských tratí, pořádaných již tradičně v místním lesoparku, se závod dospělých jel na 3 tratě. 26, 60 a 80km. Na všech třech jsme měli své zástupce.

01.07.2016

FOTOGALERIE - MCELY ELM SILNIČNÍ CYKLISTIKA 2016

Rozsáhlá galerie fotek z domácího silničního závodu Mcely 2016.

29.06.2016

POKRAČOVÁNÍ LUKÁŠOVI CYKLOJÍZDY

Lukáš Ouzký bojuje zuby nehty v závodech horských kol. Přečtěte si jeho pohled na uplynulé tři závody, ve kterých dokázal být nejednou na stupních vítězů. Druhou červnovou sobotu, jsem vyrazil na svůj oblíbený závod do Proseče, počasí přálo, příjemně nám do toho mrkalo. Start byl jako vždy po 10. hodině, na startu 350 lidí. Po startu se jede hned do kopce cca 2-3km, na kopec vyjíždím v první 10tce!

02.06.2016

MEJLATLON 2016

Cyklistika Nymburk srdečně zve všechny návštěvníky a fanoušky duatlonu na druhý ročník Mejlatlonu pořádaný naším členem Mejlou, který se po roce opět pustil do organizování tohoto závodu (kolo+běh) pro nejširší veřejnost. Podpořte tuto jedinečnou událost s přátelským duchem a přijeďte poměřit své síly jak na kole, tak v běhu mezi vaše vrstevníky. Mejlatlon startuje 16.července 2016.

30.05.2016

JIČÍNSKÁ 50TKA

Ostřílení závodníci nymburského junior teamu, Kája Bartoš a Tomáš s Terezkou Dohnalovi, se v sobotu zúčastnili akce v nedalekém Jičíně, s názvem Jičínská 50. Musím zmínit, že i dospělácká nymburská základna měla na startu své koně. Karel Bartoš a Míla Pohl se pustili do souboje na trati dlouhé 50 km za mohutného povzbuzování skalního týmového fandy Fandy Brůny, který se nečekaně objevil na několika úsecích trati.

26.05.2016

MATĚJ HROUDA V DOBRÉ FORMĚ

V květnu se triatlonová sezóna teprve pozvolna rozjíždí a v nedalekých Poděbradech se konal tradiční závod (letos jubilejní 20. ročník), na který se každoročně sjíždí tuzemská špička. Na startu se objevili závodníci z dlouhého triatlonu (mezi nimi i účastníci Ironman Hawai), tak i závodníci z krátkého triatlonu. Konkurence byla opravdu vysoká, závodu se zúčastnilo přes 240 triatlonistů a triatlonistek. Svou přítomností závod vyšperkoval i Petr Vabroušek, nejlepší český ironman, který si na závod odskočil až ze Zlína.

24.05.2016

LUKÁŠŮV ZAČÁTEK CYKLISTICKÉ SEZÓNY 2016

Než začnu popisovat zážitky a dojmy z mých prvních silničních závodů, tak bych se chtěl všem omluvit, že v rámci cyklistiky jsem letos v pozici mrtvého brouka. Bohužel, na kolo nemám tolik času jako dříve a když už ten čas byl, tak nepřálo počasí. Mám teď trochu jinak poskládané životní priority a cyklistika je kdesi na zadních příčkách.

17.05.2016

CYKLOTOUR KOLÍN - SEJDEME SE NA OSTROVĚ

Po domácím sobotním závodě v Nymburce jsme v neděli ráno odjeli do sousedního Kolína, kde oddíl Express.CZ Merida Kolín tradičně organizuje na téměř cyklokrosovém okruhu na Kmochově Ostrově závod pro děti. Krom soupeřů jsme bojovali i se studeným počasím než bylo v sobotu. Chladno a vítr komplikovalo celý závod. Už jsme si zvykli na vyšší teploty než je 10°C a tak bylo potřeba natáhnout dlouhé kalhoty.

15.05.2016

O NYMBURSKÉHO CYKLISTU 2016 - DĚTSKÉ ZÁVODY

Oddíl nymburské cyklistiky na sebe nedal dlouho čekat a po své dvouleté existenci a několika pořádaných závodů pro dospělé milovníky cyklistiky se odhodlal a zorganizoval i závody pro ty nejmenší cyklisty. Sobotní odpoledne ovládlo hasičské hřiště téměř na 80 závodníků a závodnic všech věkových kategorií. Odjely se kategorie odstrkovadel, kde mohly poměřit své síly děti do pěti let. Překvapivě vysoká účast závodníků si vyžádala drobnou úpravu kategorií, když byla vypsána ještě kategorie „kolo do 5 let“.

10.05.2016

ÚSPĚŠNÝ DUATLONOVÝ ROZJEZD SEZÓNY

V sobotu 30.4. absolvoval Matěj Hrouda druhý závod sezóny. Jednalo se o závod pardubického poháru, konkrétně Duatlon Břehy. Jde o oblíbený otvírák sezóny pro triatlonisty a duatlonisty, takže konkurence zde bývá velmi vysoká. Na startu se objevilo i několik profesionálů.

04.05.2016

CUKROUŠŮV MAZEC

Uplynulý víkend měli u Bartošových napilno a zúčastnili se cyklistických závodů pro děti v sobotu i neděli. Neděle patřila všem závodníkům, kteří vyrazili do Zbraslavi užít si jeden z teplejších dnů na kole. I v tomto závodě se dařilo sourozencům Kájovi a Martince, když si odvezli cenné medaile.

02.05.2016

ČARODĚJNICE NA KOLECH

Tradiční zahájení dětské cyklistické sezóny v závodě Čarodějnice na kolech se konalo v sobotu v prostředí nymburského Ostrova. Krásné počasí přivítalo všechny závodníky z Nymburka i okolí a také reprezentanty nymburského oddílu mladší 10-ti let. Poslední start v kariéře na tomto závodě absolvoval Kajas, protože letos na podzim dosáhne věku právě deseti let.

20.04.2016

JABKENICKÁ ČASOVKA

Na začátek sezóny si dva naši závodníci vybrali Benyho časovku na 26km v Jabkenicích a udělali dobře. Nymburské barvy byly zase vidět. Mejla Pohl osedlal svého železného koně značky FORT a ovládl časem kolem 42 minut kategorii RETRO, když mu nestačil ani sám ředitel závodu.

18.04.2016

LOKOMOTIVA NA BĚŽECKÝCH ZÁVODECH

Sezóna cyklistických závodů je teprve před námi, přesto již někteří členové TJ Lokomotiva Nymburk absolvovali své první závody v roce 2016. V Neděli 9.4. se trojice ve složení Matěj Hrouda, Míla Pohl a Mára Šnídl postavila na start běžeckého závodu na 10 km.

14.04.2016

ŠPANĚLSKO ANEB CO NEBYLO DO KOPCE, BYLO KUPODIVU Z KOPCE

Letošní začátek silniční cyklistické sezóny a především meziroční rostoucí forma našich klíčových členů si vyžádala závěrečný trénink na nadcházející sezonu v teplém Španělsku nedaleko Alicante. Šestičlenná partička v čele s Pepou Michlem si našla útočiště v přístavním městě Dénia v malebném kraji La Marina Alta, které hostí i světové týmy začátkem každé cyklistické sezony.

15.02.2016

PÁR OTÁZEK PRO VLASTIMILA KRUPIČKU

Co dělají naši přední závodníci během zimního období, jak se jim vydařila uplynulá cyklistická sezona, nač se připravují a co je čeká v sezoně 2016, která již neúnavně klepe na dveře? Tentokrát jsme se ptali Vlasty Krupičky, našeho nejlepšího silničáře!

11.02.2016

PÁR OTÁZEK PRO LUKÁŠE OUZKÉHO

Co dělají naši přední závodníci během zimního období, jak se jim vydařila uplynulá cyklistická sezona, nač se připravují a co je čeká v sezoně 2016, která již neúnavně klepe na dveře? Tentokrát jsme se ptali Lukáše Ouzkého, který umí zajet parádní závody.

09.02.2016

BĚŽKAŘSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ V JOSEFOVĚ DOLE - JIZERKY

Tento víkend se rozhodlo 5 nadšenců našeho klubu, že si upevní zdraví a nabydou spoustu fyzických sil, tolik potřebných pro nastávající cyklistickou sezónu. Všichni tito odvážní od začátku překvapovali neuvěřitelnými běžkařskými styly, které měli za následek, že za tři dny strávené v běžeckých stopách se jim podařilo najet cca 100km.

05.02.2016

PÁR OTÁZEK PRO KARLA BARTOŠE

Co dělají naši přední závodníci během zimního období, jak se jim vydařila uplynulá cyklistická sezona, nač se připravují a co je čeká v sezoně 2016, která již neúnavně klepe na dveře? Ptali jsme se například Karla Bartoše, zkušeného závodníka tělem i duší. Připravujeme i další rozmluvy s našimi závodníky.

SponzořiTOPlist
Aktuální počet členů

105

70 dospělých a 35 mláďat
Přehled členů
Aktuální počasí

23.4. 2024 07:44:02

Návštěvnost webu
Zobrazení celkem 1372269x
UIP celkem 134028x
Zobrazeno za měsíc 3722x
UIP za mesíc 1292x
Zobrazeno za týden 1061x
UIP za týden 492x