CYKLISTICKÝ KLUB TJ LOKOMOTIVA NYMBURK

Článek
07.05.2017

ELM CHVALETICE A PAVÉ TOUR

Naši závodníci se uplynulý prodloužený víkend postavili na start silničního závodů ve Chvaleticích a o dva dny později zavítali na Pavé tour do Milovic.

Sobotní chvaletické kritérium se jelo v rámci cyklomasters na uzavřeném městském okruhu dlouhém 1800m s mírným stoupáním. Každý třetí okruh byl bodovaný a závěrečný dvojnásobně. V kategorii padesátníků, která byla vysána na 12 okruhů, obsadil Pepa Michl 6. místo s dvěma body. Mezi čtyřicátníkama, v závodě na 18 okruhů bral Radomír Melša 2. místo s dvaceti body a Marek Krejčík 4. místo za sedm bodů. Denis Van Driel v nejmladší sloučené kategorii 18-40 let závod nedokončil. Výsledky http://www.cyklomasters.cz/

Pondělní Pavé tour v Milovicích (milovické „Paříž-Roubaix“) v bývalém vojenském prostoru bylo rozděleno na dva hlavní závody. První balík se závodníky s licencí „elite“ jel 120km (6 okruhů) a druhý balík s muži nad 40let, juniory a ženami absolvoval 80km (4 okruhy). Ve druhém kole obou závodů, při průjezdu cílovou bránou byla vypsána sprinterská prémie, kterou našim jezdcům Radomíru Melšovi a Marku Krejčíkovi sebral juniorský závodník Dukly Praha. V konečném pořadí vybojoval Radomír Melša celkové 2.místo(1.v kategorii), Marek Krejčík 13. místo (8.v kategorii), Pepa Michl po taktické chybě na startu obsadil celkové 33.místo (8.v kategorii). Výsledky http://www.pavetour.cz/node/165

Pro ty, které nezajímají statistiky a výkony, ale spíš subjektivní zážitky dodám, že oba závody byly dobře organizované, počasí větrné bez deště. A co se mi bezprostředně po cyklo-víkendu mele v hlavě? Psáno heslovitě: Pohled z chvaletické vyhlídky, mírné stoupání měnící se ve stěnu po každém bodovaném kole, dobré plzeňské na prosluněné terase v cíli, bidony poletující vzduchem, zvuk kamenů o karbon, šmouhy žluté signální barvy označující bezedné jámy, převod slávisty Karla Kopra běhen celého pavé, vítr, šedesátka v cílové rovině přes díry, štěrk a koleje…